СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ - СЛАВА БОЛНИЦЕ У БРЧКОМ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског, господина Фотија, у суботу 14.јануара , у Брчком је прослављена слава ЈУ Болница Свети Василије Велики.

У исто вријеме је обиљежено и 30 година од прве славе, сада већ давне 1993.године.

Прослава је обиљежена, служењем Свете Литургије у Храму свете великомученице Недеље у Брчком, а затим и служењем Акатиста светом Василију Великом у капели, посвећеној овом великом светитељу и заштитнику.

Ломљење славског колача је обавио протојереј-ставрофор Предраг Ћирковић са начелником  хирургије др Дарком Лазићем.

Запослени у овој јавној установи, те њихови пријатељи и гости, окупили су се на славској вечери прослављајући своју крсну славу пригодним дружењем.

Духовник болнице, протојереј-ставрофор Жељко Ђурица, благословио је трпезу и обратио се медицинским радницима и њиховим гостима, честитајући крсну славу, заштитника ове јавне установе.

​Затим се у име директора болнице Ђорђа Лазића, обратио начелник хирургије др Дарко Лазић, поздрављајући све присутне, честитајући им славу и тридесетогодишњи јубилеј.

свештеник Жељко Ђурица

СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ВЕЛИКИ КРСНА СЛАВА БОЛНИЦА БРЧКО