САХРАЊЕН ПРОТОЈЕРЕЈ-СТАВРОФОР СТОЈАН ЈОВАНОВИЋ

Блажен је пут којим данас идеш душо, јер ти је припремљено место покоја.

У петак на Бадњи дан, 06. јаунара 2023. године, у храму светих апостола Петра и Павла у Добоју служена је Света Литургија, поводом упокојења оца Стојана Јовановића, умировљеног свештеника, који се представио у Господу у четвртак 05. јануара 2023. године, у својој 78. години овоземаљског живота.

По благослову Епископа зворничко-тузланског Фотија, Светом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, архијерејски намјесник дервентски, уз саслужење свештеника: протојереја-ставрофорâ Драгише Симића, Душка Недића, Радована Грујића и ђакона Владе Мојевића.

Опијело над тијелом блаженопочившег оца Стојана служио је архијерејски најесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић, по благослову Преосвећеног Епископа Фотија, уз саслужење великог броја свештеника. Велики број људи дошао је да се опрости од свог вољеног оца Стојана и изрази саучешће његовој породици.

На самом крају опијела, окупљенима се обратио отац Мирко, који је пренио благослов и израз саучешћа Преосвећеног Епископа Фотија. Говороћи о животу и раду новопрестављеног слуге Божијег оца Стојана, отац Мирко је истакао несебичан труд и бригу за повјерену му паству у  временима која су за нашу Цркву била веома тешка.

Отац Стојан се цијелог живота трудио да остане истински боготражитељ, тако је и скончао свој овоземаљски живот.

Тијело оца Стојана положено је у гробницу, на градском гробљу Шушњари, гдје ће чекати васкрсење мртвих и живот будућег вијека.

Нека Милостиви Господ прими у наручје слугу свога протојереја-ставрофора Стојана и настани га у Царству Своме!

Нека ти је вјечни спомен, достојни блаженства и вјечног спомена, прото Стојане!

УСНУО УПОКОЈИО ОПИЈЕЛО ДОБОЈ