ДЈЕТИЊЦИ У ЛОПАРСКОЈ ПАРОХИЈИ

На празник Дјетињаца 18. децембра 2022. године лопарска парохија је одисала духовном радошћу. Храм Покрова Пресвете Богородице није могао примити под своје сводове сву дјецу и сав народ који су учествовали у духовној свечаности. На Литургији су се скоро сви причестили и тиме показали да једино учествовање у Евхаристији  изграђује Цркву као Тијело Христово.

У току Литургије свештеници су са дјецом преломили крсни хљеб који се, не тако давно, ломио у свакој мајевичкој кући, а данас само понегдје. Подијељено је преко двјеста пакетића, а тиме су чиста дјечија срца  била испуњена радошћу.

Као што је у древној Цркви у склопу духовне трпезе била уприличена и тјелесна храна, тако је данас било и на овој парохији. Тај обичај је обновљен и заживио на овоме мјесту на сваком литургијском сабрању.

Ако се, ми одрасли будемо угледали на чистоту дјечију моћи ћемо се надати животу у радости Царства небеског.

ДЈЕТИЊЦИ ВЈЕРОНАУКА ЛОПАРЕ