Потписан УГОВОР ИЗМЕЂУ ЕПАРХИЈЕ И ГРАДА о закупу објекта за нови вртић

Фото: Град Бијељина
Епископ зворничко-тузлански Фотије и градоначелник Бијељине Љубиша Петровић данас су потписали уговор о десетогодишњем закупу објекта поред Саборне цркве у Бијељини за потребе Јавне установе Дјечији вртић „Чика Јова Змај“.

Нови вртић ће носити име „Ђурђевак“, а заузимаће површину од 943 метра квадратна, уз припадајућа 1567 метра квадратна околног земљишта. Опремање вртића извршиће Град Бијељина, а најкасније до почетка наредне школске године овај простор ће постати мјесто за васпитавање и образовање преко двије стотине малишана предшколског узраста.

- Сви смо свједоци да постоје листе чекања на упис у „Чика Јову“, што наши најмлађи суграђани не заслужују, као ни њихове породице. Ово је велики дан за наш град и дугујемо велику захвалност епископу Фотију и Епархији зворничко-тузланској, јер су нам помогли да ријешимо проблем недовољно мјеста за дјецу у највећем вртићу у Бијељини. Објекат који смо закупили у потпуности одговара потребама вртића и сигурни смо да ће у њему дјеца и васпитачи бити задовољни условима - изразио је очекивање градоначелник Петровић.

Извор: Град Бијељина

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ ВРТИЋ