ОСВЕЋЕЊЕ ТЕМЕЉА ЗА СВЕТОСАВСКИ ДОМ КОД СТАРЕ ЦРКВЕ У ДЕРВЕНТИ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његово Преосвештенство г. Фотије, Епископ зворничко-тузлански, освештао је данас темеље Светосавског дома код Старе Цркве у Дервенти.

У присуство великог броја свештенства и парохијана Епископу су саслуживали архимандрит Симеон, игуман Манастира Бишња; протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, архијерејски намјесник дервентски; протојереј Илија Јовић, парох дервентски и свештеник који је обновио из рушевина Стару цркву у Дервенти; јереј Борис Станић, војни свештеник и парох тешањски, као и протођакон Лазар Илић.

Преосвећени Владика је у својој бесједи истакао важност освећења простора и осмишљавања истога са иконама и светитељима, јер то испуњава и радује свакога човјека, позивајући народ да се окупља око Васкрслог Господа и светиње, те позивајући и многоокупљени народ у Дервенти да помогне изградњу комплекса код Старе Цркве у Дервенти.

Кумови темеља Светосавског дома су Мирослав, Тања, Моника и Алекса Микеревић.

По завршетку обреда освећења Преосвећени владика је одликовао јереја Љубићу Новића, пароха Саборне цркве у Дервенти и сада надлежног на наставку изградње овог комплекса, достојанством протонамјесника за показану свештеничко-пастирску ревност у служби.

ОСВЕЋЕЊЕ ДЕРВЕНТА