СВЕТА ПЕТКА - СЛАВА ХРАМА У ПИЛИЦИ

Парохија у Пилици свечано и торженствено је прославила своју парохијску славу, преподобну мати Параскеву - свету Петку.

Знајући колико је поштовање у роду српском за ову светитељку рода хришћанског, не чуди што је, не само храм, него и порта нашег храма била претјесна да прими вјерујући народ на молитву.

Божанствену Литургију служио је умировљени свештеник прото Јеремија Б. Лазић са надлежним свештеником о. Дарком Б. Перићем, уз помоћ о. Гавре Гајића, такође свештеника у мировини а у присуству  многобројног вјерујућег народа.

По Литургији и причешћу вјерујућег народа са дјецом, обављено је даривање Часног Крста, литија и  икона, опход око храма и резање колача са кумовима славља, браћом Павлом и Петром, те њиховим рођаком Александром и њиховим породицама.

Кумство за наредну годину прихватила је госпођа Марта Живојиновић Симић из Јасенице у општини Зворник.

По резању славског колача, а прије трпезе љубави, посебну част су нам учинили чланови КУД-а ,, Ново Насеље " Јања, са традиционалним играма и старим српским пјесмама.

Како доликује нашем народу, по завршетку свете Литургије, услиједио је културно-умјетнички програм, затим дијељење славске прекадње и поклона присутним вјерницима, а онда и трпеза љубави, дар наших кумова.

Благодаримо свештеницима из Локања, Брањева и Модрана који су пристигли након својих парохијских обавеза и учествовали у нашој радости као и свим људима велике вјере који су увеличали наше славље.

Били смо поносни, а Господу благодарни на оваквом дану.

На многа и блага љета!

СВЕТА ПЕТКА ПАРАСКЕВА ХРАМОВНА СЛАВА ПИЛИЦА