ПАРОХИЈАНИ ИЗ БИЈЕЉИНЕ ПОСЈЕТИЛИ МАНАСТИРЕ ВАЉЕВСКОГ КРАЈА

Благословом Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, у данима за нама, група вјерника храма Светог Пантелејмона из Бијељине посјетила је светиње ваљевског краја.

Свештеник Радиша Јокић са члановима дјечијег хора при нашем храму и вјерним народом имали су прилику да посјете манастире Ћелије, Лелић, Каону као и цркве у Ваљеву. Заједничким молитвама и звуцима духовних пјесама, поучени мудрим и пажљиво одабраним ријечима оца Радише обишли су ове српске светиње и поклонили се моштима светог Јустина Ћелијског и светог владике Николаја Лелићког. У свим манастирима срдачно су дочекани и поздрављени од стране монаха и монахиња.

При крају путовања у прелијепим предјелима Десанкине Бранковине, посебну радост осјетила су наша дјеца у хладу стољетних стабала у порти цркве Светих Арханђела и старој школи коју је похађала Десанка Максимовић.

Поклоници су се вратили духовно окрепљени и умивени благодаћу Божијом молитвама дивних и великих светитеља свеправославних светог Нектарија Егинског, светог Николаја Жичког и Лелићког, као и аве Јустина Ћелијског. Са жељом да изнова уживамо у љепотама манастирских светиња увјерени да нас Божија милост прати на сваком мјесту и сваком трену.

ПОКЛОНИЧКО ПУТОВАЊЕ ЕПАРХИЈА ВАЉЕВСКА