ТЕСЛИЋ: СЛАВА ХРАМА СВЕТОГ ПРОРОКА ИЛИЈЕ

Служењем свете Литургије црква Светок пророка Илије у Теслићу прославила је у уторак своју славу чиме је традиционално започео Илиндански сабор.

Вечерње богослужење служио је архијерејски намјесник теслићки, протојереј-ставрофор Миладин Вуковић, уз саслуживање свештеника из Епархије зворничко-тузланске и других епархија.

На празник светог пророка Илије служена је Света Литургија којом је началствовао протојереј-ставрофор Недељко Анђелић, уз саслуживање више свештеника и ђакона.

Након Литургије обављен је опход око храма, те освећење кољива и ломљење славског колача који је ове године припремио кум Раде Симаковић са породицом.

Кумство за следећу годину преузео је Бранко Радешић, а у наставку је у празничној атмосфери припремљена трпеза љубави.

Ове године црква је славу дочекала са новим живописом. Да Господ молитвама Светог пророка Илије подари снаге свештеницима и вјерном народу да истрају у својим намјерама и да у наредним годинама ова црква потпуно поприми своје ново рухо.

вјероучитељ Љубиша Савић

СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА ХРАМОВНА СЛАВА ТЕСЛИЋ