ПАРОХИЈАНИ УГЉЕВИЧКИ ИСПРАТИЛИ У ПЕНЗИЈУ ПРОТУ МИЋУ

У недељу 7. по Духовима када наша света Црква прославља свете мученике Емилијана и Јакинта, служена је света Литургија којом је началствовао умировљени парох угљевички протојереј-ставрофор Мићо Пајкановић. У Христовој љубави проти су саслуживали протојереј Александар Тешић, новопостављени парох прве парохије угљевичке и Архијерејски намјесник угљевичко-јањски, протојереј-ставрофор Милан Топић, парох друге парохије угљевичке, протојереј-ставрофор Ристо Мирковић, умировљени свештеник и протонамјесник Синиша Пајкановић, парох у Љељенчи и син проте Миће.

Начелник Општине Угљевик господин Василије Перић,  директор РиТЕ Угљевик господин Чедомир Стојановић,  директори јавних предузећа,  представници јавних институција и велики број вјеника из угљевички парохија дошао је да испрати проту Мићу у заслужену мировину.

На крају литургијског славља прото Мићо бираним и емотивним ријечима захвалио се вјерницима за дугогодишњу сарадњу, за сва  добра која су му учињена. Захвалио се на доброј сарадњи Општини Угљевик и Руднику и Термоелектрани  Угљевик. Представио је новог пароха угљевичког и Архијерејског намјесника угљевичко-јањског проту Александра Тешића и пожелио му успјешну пастирску службу. Захвалио се и протама Милану Топићу и Душку Танацковићу са којима је службовао на парохији угљевичкој.

Прото Александар Тешић захвалио се проти Мићи у име свете Цркве и братсва храма пожеливши му добро здравље и добре пензионерске дане, захвалио се за мудро управљање парохијом и за сва добра која је учинио у парохији угљевичкој.

У име Црквене Општине Угљевик, Кола српских сестара, Светосавске омладинске заједнице и свих парохијана парохије угљевичке прото Милан Топић захвалио се проти Мићи пожеливши му добро здравље, дуг живот и да ужива у пензионереким данима. У знак захвалности предао му је икону свете Петке Параскеве поклон свих парохијана, да га подсјећа на угљевичане и да се и надаље моли за своје вјернике.

Најмлаћи чланови КУД-а „Рудар „ из Угљевика уручили су проти прикладан поклон. Парохијани Ненад Видаковић и Радојка Пантић саставили су пјесме о проти Мићи које су пред вјерницима рецитовали.

За све вјернике припремљено је прикладно послужење а за званице свечана трпеза љубави у Светосавском дому.

Прото Мићо Пајкановић био је 37 година парох угљевички (од 15.7.1985. – 31.7.2022.године), три године је био парох у Кожухама код Добоја.

Прото Мићо је оставио дубок траг и поштовање међу парохијанима Угљевика и околине и сви га поштују и цијене.

Срећне пензионерске дане желимо нашем проти Мићи Пајкановићу.

Управа парохије Угљевик

МИРОВИНА ПЕНЗИЈА УГЉЕВИК