СЛАВА ХРАМА У ДОЊОЈ ПИЛИЦИ

У петак, 3.јуна, парохија пиличка је имала част и пријатност да обиљежи велики празник и славу храма у изградњи у нашој парохији - Свете и равноапостолне цареве Константина и Јелену.

Већ неколико година уназад славу прослављамо тако што се Света Литургија служи у Храму свете Петке у Пилици (Кула), а потом прелазимо до поменутог храма и обављамо чин резања колача са кумом славља, уз пригодну бесједу и славски ручак за све присутне вјернике. Тако је било и ове године.

Кумови славља, по други пут, су браћа Младен и Милош (Стојана) Јовановић из Доње Пилице са породицама.

Чин резања колача извршио је о. Илија Пантић, парох шетићки, благослиљање храма и вјерних светом водицом прото Раде Танацковић, парох главичички, а пригодно је о празнику бесједио прото Милан Миловановић, уз молитвено присуство проте Драженка Вукотића, пароха локањског.

По резању славског колача прешло се за славску трпезу, дар кумова славља, а кумства за следећу годину прихватио се Душан Симић са породицом из Доње Пилице.

Кумовима су уручени пригодни, скромни поклони у знак пажње и благодарности за доброту и љубав према Цркви посвједочену на дјелу, са једнодушном жељом да се овај дивни, али и велики храм што прије заврши, да се у њему поје Божанствена Литургија и иде путем спасења, а за то ће требати много труда, средстава, али најприје слоге.

​Благодаримо свима на учешћу, доброти, помоћи и даровима.

Да нас Господ сложи, умножи и кроз светотајинску заједницу Цркве обожи.

привремени парох пилички
протојереј Дарко Б. Перић