СЛАВА ХРАМА ВАЗНЕСЕЊА ГОСПОДЊЕГ У БАЊИ ВРУЋИЦИ

Фото: Далибор Ковачевић
Узнео си се у слави, Христе Боже наш,
 Који си обрадовао Ученике обећањем Светога Духа,
пошто су били утврђени благословом,
да си Ти Син Божији, Избавитељ света.

Тропар, глас 4.

У четвртак  02. јуна 2022. године храм Вазнесења Господњег у Бањи Врућици код Теслића прославио је храмовну славу.

У навечерје празника, свештенство Архијерејског намјеснииштва теслићког служило је велико вечерње богослужење, чиме је отпочела радост самог празника. Исте вечери испред крсног спомен обиљежја, обављен је парастос за погинуле војнике и војсковође у последњем Одбрамбено-отаџбинском рату.

На сам дан празника Светом Литургијом началствовао је игуман манастира Озрен, Архимандрит Гаврило ( Стевановић ) уз саслужење јерејâ Павла Алексића и Тадије Никчевића, ђаконâ Александра Митровића и Горана Јаковљевића. Радост празника увећана је мноштвом причасника који су се у Чаши Спасења сјединили са Господом.

У својој бесједи, честитајући празник и овај свети дан, отац Гаврило је заблагодарио Господу који је сабрао све у једно за Једнога, рекавиши, да сви заједно са апостолима постајемо истински свједоци Господа који се узноси на небеса дајући обећање да ће опет доћи.

Надлежни свештеник, протојереј-ставрофор Миро Ђукарић је у име вјерног народа и управе храма, честитао празник и позвао све да се што чешће окупљају у овој светињи.

Након опхода око храма, Господу смо принијели благослове хљеба, вина и жита, освјештали приносе вјерника и уз славску трпезу хвалили име Господа Васкрслога који људску природу узноси Оцу своме.

протојереј-ставрофор Миро Ђукарић

ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАСОВДАН БАЊА ВРУЋИЦА ХРАМОВНА СЛАВА