РАДОСТ ВАСКРСА У ТЕСЛИЋКОМ ХРАМУ ПРЕСВЕТЕ ТРОЈИЦЕ

Фото: Далибор Ковачевић
Кроз друго, подигао си нас на дело
И на чињења која су ти угодна.
Да одгонивши мрак
Коначно до дана стигнемо,
Дана, којег тамна ноћ не осваја.

(Свети Григорије Богослов, Пјесма пред Богом)

Празник Васкрсења Христовог свечано је дочекан и прослављен у теслићком храму Пресвете Тројице.

Сабирајући се заједно у Дому Господњем, уз химне и молитве, кроз Часни пост, постали смо свједоци и очевидци, да је Бог сишао на земљу како би у Њему сви поново постали живи.

На сам дан Побједе  над смрћу, Свету Литургију служило је свештенство храма. Васкршњу посланицу Његове Светости Патријарха српског Господина Порфирија, прочитао је Архијерејски намјесник теслићки протојереј-ставрофор Миладин Вуковић.

Сагласни ријечима наше  вјере, да у Христу оживљујемо, кроз овај свети и наречени Дан, сви смо позвани да нашом личном мартиријом, свједочанством и исповједањем Христа као Побједиоца, храњени Евхаристијом уђемо у обећану земљу, у Царство Небеско.

​Благословом Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија,  уочи Празника Васкрсења Господа Исуса Христа посјећене су дежурне службе у Теслићу и уручени им дарови, како би сви који се брину за нашу заједницу, достојно дочекали овај Свети Дан.

Христос Васкрсе!
ђакон Александар Митровић