ЕПИСКОП ФОТИЈЕ СЛУЖИО ОПИЈЕЛО МОНАХИЊИ СОФИЈИ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
​Након више од 40 година проведених у манастиру Ловница, у понедељак 21. марта 2022. године, на дан светог Теофилакта Исповедника, упокојила се у Господу у 90. години живота, монахиња Софија.

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је, данас, на празник Светих 40 мученика Севастијских - Младенци, опијело монахињи Софији, уз саслужење и молитвено присуство монаштва, свештенства и вјерног народа из Шековића и околине.

Опијело је служено у Светогеоргијевском храму манастира Ловница,  а монахиња Софија је сахрањена на манастирском монашком гробљу.

У склопу својих посјетâ манастирима одмах по ступању у трон епископâ Зворничко-тузланских, владика Фотије је посјетио 11.11.2017. и манастир Ловницу. Након свете Литургије владика Фотије је посјетио монахињу Софију која је већ тада била немоћна да дође на службу у храм.

Монахиња Софија (Ступар), на крштењу Невенка рођена је 12. јула 1934. године у селу Тишча у општини Шековићи.

Вјечни помен монахињи Софији!

УСНУО УПОКОЈИО ОПИЈЕЛО МАНАСТИР ЛОВНИЦА