ПЕЛАГИЋЕВО: СВЕТА ТАЈНА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА

На празник светог Мелентија, Архиепископа антиохијског, 25. фебруара,  у Храму светог пророка Илије у Пелагићеву служена је Света тајна јелеосвећења.

У препуној цркви вјерујућег народа које жели да прими благослов и да нађе здравље тијелу и опроштај гријехова душама својим, сакупилили су се на молитву гдје су их свештеници: прото-ставрофори Драган Јездић и Миодраг Каиновић, те јереј Мирослав Драшко, помазивали освећеним уљем.

Ово је већ постала традиција која се више од 15 мјесеци, сваког последњег петка у мјесецу, врши у Пелагићеву.

Спознајући снагу искрене молитве,  народ долази из околних мјеста: Обудовца, Доњег Жабара, Лончара, Блажевца, Поребрица,  Шамца и Брчког да заједно са свештеницима измоле милост Божију.

Нека би оваква окупљања била на славу имена Божијег а на здравље и спасење оних који милост Божију траже.

Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић

ПЕЛАГИЋЕВО ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊЕ