ПРОСЛАВА СВЕТОГ САВЕ У САБОРНОМ ХРАМУ У СТАНАРИМА

Овогодишња радост поводом школске славе Светог Саве у Станарима почела је Светом Литургијом у станарском храму Васкрсења Христовог, коју је служио протонамјесник Бранислав Пејчић.

Храм је био испуњен дјецом која су традиционално извела рецитације, а црква их је даровала светосавским пакетићима.

Светосавска радост се из цркве пренела у школу, гдје је у школском амфитеатру одгледана Светосавска приредба коју су припремили наставници и ученици ЈУ ОШ ''Десанка Максимовић''.

Накона приредбе извршен је обред резања колача којим је началствовао протонамјесник Ненад Савић уз саслужење протојереја ставрофора Станислава Рађена и протонамјесника Бранислава Пејчића.

Обреду су присуствовали наставници и представници јавног и друштвеног живота станарске општине , након чега је приређена трпеза љубави поводом школске славе.

СВЕТИ САВА СТАНАРИ