МАНАСТИР ТАВНА: ОПИЈЕЛО И САХРАНА МОНАХИЊЕ ЈЕЛЕНЕ

Умировљени Епископ Константин служио је данас, по благослову надлежног Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, у манастиру Тавна опијело монахињи Јелени, која се 19. октобра 2021. године, упокојила се у Господу у 81. години живота.

Монахиња Јелена (Јовичић), на крштењу Госпава, рођена је 1940. године у околини Бијељине, у селу Пиперци, од оца Гојка и мајке Цвије.

На празник Покрова Пресвете Богородице 1961. приступила је у манастир Тавна, а замонашена је 1966. уочи Велике Госпојине са још 6 сестара(монахиња), од стране блажене успомене Епископа зворничко-тузланског г. Лонгина (Томића).

Након 60 година у манастиру Тавна, на празник Покров Пресвете Богородице последњи пут се причестила у својој монашкој келији.

Вјечни помен монахињи Јелени!

УПОКОЈИО УСНУО САХРАНА ОПИЈЕЛО МАНАСТИР ТАВНА ЕПИСКОП КОНСТАНТИН