ЗВОРНИК: САСТАНАК ПОВОДОМ ДАНА СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА

Благословом Преосвећеног Епископа зворничко-тузланског г. Фотија архијерејски намјесник зворнички протојереј-ставрофор Видоје Лукић сазвао је 15. септембра, на празник Српског јединства, слободе и националне заставе представнике политичких странака локалног нивоа власти.

Дочекавши госте у Саборном храму Рођења Прествете Богородице, прото Видоје им је честитао празник и у поздравној бесједи истакао значај јединства свих српских представника власти око суштинских питања везаних за егзистенцију српског народа широм свијета.

Нагласио је да је у природи Цркве улога да окупља људе око Христа у јединству вјере и да чува хришћански идентитет и традицију нашег народа.

На крају је пожелио свим представницима успијех у раду на остваривању заједничких циљева српског народа, призивајући благослов Божији на све народне прваке.

ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА ЗВОРНИК