МОДРИЧА: СВ. ПАНТЕЛЕЈМОН ХРАМОВНА СЛАВА У ДОБРИЊИ

На празник Светог великомученика Пантелејмона, служена је Света Литургија у храму посвећеном овом светитељу у модричком насељу Добриња.

Светом литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Перо Танацковић ,уз саслужење  протонамјесника Стаменка Станковића, јерејâ Милорада Марјановића, Мирослава Драшка, Синише Лазића и ђакона Александра Стевановића.

На литургији су били присутни вјерници Модриче - Добриње, који су се и ове године потрудили да дођу на славу и у заједници прославе свемилостивог светитеља.

Присуствовали су и представници Општине Модрича, на челу са начелником Јовицом Радуловићем, који су се одазвали позиву са радошћу да у заједници прославимо празник.

Након завршене Литургије, пригодне бесједе о. Милорада, трократног опхода, резања славског колача са кумом славе јерејем Гораном Пањковим, сви су прешли у салу поред храма да се послуже припремљеним за тјелесно окрепљење свих присутних на слави.

Уз захвалност Богу, светом Пантелејмону, свештенству, кумовима и честитом вјерном народу са радошћу и у љубави до новог сабрања отишло се својим домовима.

јереј Синиша Лазић

СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ПАНТЕЛЕЈМОН ХРАМОВНА СЛАВА МОДРИЧА ДОБРИЊА ЈОВИЦА РАДУЛОВИЋ