СЛАВА ХРАМА У СКОЧИЋУ

На празник Светог преподобног Сисоја Великог прослављена је храмовна Слава у Скочићу.

Литургијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Драгиша Томић, парох трновичко-кисељачки, уз саслужење: протојереја Луке Петровића, пароха вршанског; протонамјесника Душка Ђурића, пароха ораовачког; протонамјесника Дражена Стевановића, пароха друге парохије козлучке; и протојереја Јована Максимовића, надлежног пароха.

Надахнуту празничну бесједу изговорио је протонамјесник Душко Ђурић, говорећи о подвижничком животу преподобног Сисоја и благодатним даровима којима га је Господ обдарио за његово ревновање у испуњавању јеванђелских заповијести.

На крају Литургије обављен је литијски опход око храма, помен код гроба свештеника Ристе Тојића, те пререзан славски хљеб са освећењем славског жита.

Након молитвеног сабрања народ је угошћен за трпезом љубави, коју су срдачно и домаћински уприличили кумови Далибор и Јелена Симић.

Надлежни свештеник је за трпезом одржао поздравно слово, благодарећи најприје Господу на дару сабрања у овај празнични дан славске радости села Скочића. Захвалио се свештеницима за литургијско служење и благослове које су даровали сабраној Цркви. Затим се захвалио и кумовима на њиховом труду и љубави. Подсјетио је народ Божији на велике подухвате које су чинили на изграњи црквеног амбијента у Скочићу, пожеливши да свачији труд буде на духовну корист и узрастање у вјери.

За трпезом је покренута иницијатива за обнову споменика палим борцима села Скочић. Предсједник Борачке организације града Зворника господин Лазар Ристић је поздравио иницијативу и дао смијернице за њену реализацију.

Слава Господу и његовом великом угоднику Сисоју преподобном за дар празничне радости сабраних у Христу!

ПРЕПОДОБНИ СИСОЈЕ ВЕЛИКИ ХРАМОВНА СЛАВА СКОЧИЋ КОЗЛУК