МОЛИТВЕНИ ХОД-ЛИТИЈА ПРВИ ПУТ ОДРЖАН У ПАРОХИЈАМА ЧЕЛОПЕЧКИМ

На празник Светог Сисоја заштитника дјеце и мајки, парохије челопечке обиљежиле су крсну славу наше дјечице.

У јутарњим часовима у парохијском храму Огњене Марије у Челопеку, Свету литургију служио је протонамјесник Марко Данојловић, парох осмачки уз саслужење старјешине храма протојереја Драгана Негића, пароха прве парохије челопечке.

Током Евхаристијског сабрања освећено је славско жито и колач Удружења породица са четворо и више дјеце „Наши анђели". Предсједница Драгана Чуповић, са члановима удружења, уприличила је трпезу љубави за присутне вјернике.

У 17:00 часова служен је Акатист Светом Сисоју а потом је учињен молитвени ход - Литија кроз главне улице насељâ Челопек и Улице, коју је молитвено предводио протнамјесник Дражен Стевановић, парох друге парохије козлучке са надлежним парохом о. Драганом.

Овај молитвени ход - Литија по први пут одржан је у парохијама челопечким.

Око Свете Цркве окупило се неколико младих домаћина са идејом да се на празник Светог Сисоја, поврати молитвени ход - Литија која је у прошлости постојала на празнике завјетнина или молитве села/насеља. Испред ЦО Челопек основан је Организациони одбор који се потрудио да овај празник и догађај подигне на достојанствен ниво. Молитвено ход одржан је у дужини од 5 километара. По повратку у порту храма освећено је славско жито и колач у част дјечице челопечких парохија и свих парохијана.

У наставку вечери додјељене су захвалнице најзаслужнијим људима за организацију прве литије у Челопеку, а у име Свете Цркве захваљујемо се и свим нашим домаћинима и домаћицама који су у току молитвеног хода даривали колаче и друго.

Овај догађај и празнично вече увеличао је градски хор града Зворника „Изворник" и гуслар Срђан Вуковић. А Организациони одбор организовао је трпезу љубави за све присутне.

Током вечери, у име Организационог одбора и ЦО Челопек,  најмлађи учесник литије дариван је иконом Светог Сисоја а најстарији учесник диптихом Господа Исуса Христа и Богородице.

Још једном захваљујемо свим парохијанима челопечких парохија и вјерном народу из других црквених заједница који су узели учешћа у молитви и литији.

И на овај начин захваљујемо и благодаримо Светом Сисоју Великом за заштиту, покровитељатво и сва добра која за нас измоли пред Престолом Господњим.

протојереј Драган Негић

ПРЕПОДОБНИ СИСОЈЕ ВЕЛИКИ ЛИТИЈА ЧЕЛОПЕК ХОР ИЗВОРНИК КРСНИ ХОД