ДУХОВСКА НЕДЈЕЉА У ПАРОХИЈИ ПИЛИЧКОЈ

ДУХОВСКИ ПОНЕДЈЕЉАК, 21. ЈУН-  Молитва парохије пиличке

Први пут послије 60 година служена је пољска молитва на обновљеном молитвишту Клешић у Горњој Пилици, на коме је, док је било дио парохије манастира Тавна, крштено 14 младенаца и  вјенчано 12 брачних парова, те сваке године одржаван велики народни сабор, како је записано.

Исти дан смо служили, као и ранијих година, пољску молитву на потпуно обновљеном молитвишту Коса у Горњој Пилици.

Круна духовне радости овога светог дана било је саборно крштење у нашем храму Свете Петке када су крштена четири младенца из четири породице. Ово се дешава други пут у нашој парохији и надамо се да ћемо бити удостојени још много пута исте радости.

ДУХОВСКИ УТОРАК, 22. ЈУН-

На молитвишту Клешић је одржан мало окупљање као знак жеље да се обнови поменути велики сабор крај овога молитвишта.

ДУХОВСКИ ЧЕТВРТАК, 24. ЈУН-

Поклоничко путовање нашег вјерног народа са својим свештеником светињама манастира Туман, Нимник, Раковица и храму Светог Саве на Врачару.

Благодаримо Господу милости и  љубави што нас је удостојимо учешћа у свим овим битним моментима у нашим овоземаљским животима, а на путу спасења.

Нека Господ свим својим вјерним слугама који су били дио ових догађаја подари своју благодат и помоћ у животним искушењима, да би смо на земљи познали истину Божију, а на небу стекли живот вјечни.

привремени парох пилички
Дарко Б. Перић, протојереј

СИЛАЗАК СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ ДУХОВИ ПЕДЕСЕТНИЦА ХРАМОВНА СЛАВА ПОЉСКА МОЛИТВА ПИЛИЦА