ХРАМОВНА СЛАВА У СРПСКОЈ ГРАПСКОЈ

У недељу Светих Отаца прослављена је храмовна слава у Српској Грапској, у храму Вазнесења Господњег.

Вјерници требавског краја окупили су се код цркве у Товири, да се заједнички помоле Господу и приступе Светом причешћу.

Литургијским сабрањем началствовао је протојереј Жељко Анђелић, парох стријежевички, а саслуживали су му, протојереј Бранко Цвјетковић, парох српскограпски, и јереј Јовица Лазаревић, парох петровљански.

Кум овогодишње славе био је градоначелник Добоја, господин Борис Јеринић, а за следећу годину кумство је преузела госпођа Марија Јевтић.

По  завршетку Литургије, обављен је трократни опход око храма, а затим је преломљен славски колач са кумом славе који је припремио славску трпезу за све вјернике у светосавском дому.

ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАСОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА СРПСКА ГРАПСКА ТОВИРА ГРАДОНАЧЕЛНИК БОРИС ЈЕРИНИЋ