ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ ПРОСЛАВЉЕНО У ПЛОЧНИКУ КОД ДОБОЈА

Празник Вазнесења Господњег-Спасовдан свечано је прослављен у селу Плочник код Добоја.

​Вјерни народ овог краја сабрао се како би молитвено прославили славу свога храма светом Литургијом коју је служио протојереј Недељко Горановић.

Празничним вечерњим богослужењем началствовао је протојереј Недељко Горановић уз саслужење ђакона Владе Мојевића. Старјешина овог светог храма протојереј-ставрофор Мирко Николић захвалио се овогодишњим кумовима храмовне славе те вјерном народу овога села који су се сабрали у овом светом Вазнесењском храму, те пожелио им да их благослов Господњи прати и да се на многа љета окупљају око ове светиње.

Након вечерње службе обављен је трократни опход око светог храма, а затим је освећено славско жито и славски колач које су припремили овогодишњи кумови Небојша, Љиљана и Стефан Мишић и  из Добоја. Након завршеног славског обреда услиједила је трпеза љубави коју су за све присутне припремили овогодишњи кумови.

ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАСОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА ПЛОЧНИК ДОБОЈ