УЧЕНИЦИ И ПРОСВЈЕТАРИ ОБИЉЕЖИЛИ ШКОЛСКУ СЛАВУ У ХРАМУ У ДОЊОЈ ТРНОВИ

У храму Светих апостола Петра и Павла у Доњој Трнови ученици и просвјетни радници Основне школе „Филип Вишњић“ обиљежили су  крсну славу-Светог Саву, првог српског архиепископа, светитеља и просвјетитеља.

Након Свете литургије, причеста, ломљења славског колача и ученичких рецитација, старјешина храма, протојереј Ведран Бардак поручио је у бесједи да се данас прославља Свети Сава који је учио дјецу, народ, описмењавао људе, отварао цркве, манастире и школе.

„Молимо се Светом Сави да и нас све изведе на добар и праведан пут, пут истине“, нагласио је Бардак у бесједи.

Кум данашње славе начелник Угљевика Василије Перић честитао је ученицима и просвјетарима Светог Саву као и свима онима који прослављају овог великог свеца.

„Нека нам Свети Сава подари снаге и мудрости, како би и у наредном периоду били на путу нашег православља, Светосавља, како би и у наредном периоду изграђивали наш Угљевик и душу Светосавску“, рекао је Перић.

Текст и фото: Младен Василић

СВЕТИ САВА ШКОЛСКА СЛАВА ДОЊА ТРНОВА ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ