СЛАВА СПОМЕН ХРАМА У СИЈЕКОВЦУ

На празник Свете великомученице Марине, литургијским сабрањем свечано је прослављена слава Спомен храма у Сијековцу.

Светом Литургијом је началствовао протојереј-ставрофор Мирослав Живковић, парох парохије друге бродске, уз саслужење протојереја-ставрофора Жељко Теофиловић, пароха парохије прве бродске и ђакона Горана Марјановића.

На светој Литургији многи вјерни су приступили светој Чаши, наслађујући се тако Божанском храном, Часном Крвљу и Тијелом Живога Бога.

Послије Литургије учињен је трократни опход око светог храма, те освећење и ломљење славског колача којег су припремили кумови, породица Видаковић.

Кумовање за следећу годину преузела је Јелена Рушкић са породицом.

Након свете Литургије, кумови славља припремили су послужење за све присутне у порти храма.

протојереј-ставрофор Жељко Теофиловић

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА МАРИНА ОГЊЕНА МАРИЈА БРОД СИЈЕКОВАЦ