ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: КАКО ГОД ДА ЖИВИМО БОГА ДА СЕ СЕЋАМО И ЊЕМУ ДА ТЕЖИМО

На празник Свете великомученице Марине, епископ зворничко-тузлански господин Фотије служио је Свету Архијерејску Литургију у Челопеку.

Епископу су саслуживали архимандрит Гаврило (Стевановић) игуман манастира Озрен, протојереј-ставрофор Видоје Лукић, архијерејски намјесник зворнички, протојереј-ставрофор Славенко Томић, парох зворнички, протојереј Милош Тришић, парох тузлански, јереј Дражен Стевановић, парох козлучки, јереј Мићо Бабић, парох дрињачки, протођакон Славољуб Милошевић и ђакон Јован Ашћерић.

На Светој Литургији се причестио велики број дјеце и вјерника што је представљало велику радост за све окупљене.

Послије Свете Литургије, служен је парастос за погинуле борце отаџбинског рата и упокојеног протојереја-ставрофора Раденка Мировића који је службовао у парохији челопечкој до своје смрти.

Преосвећени владика Фотије је потом благосиљао славско жито и преломио славски колач са кумовима и вјерним народом.

Кум славе је био четворогодишњи Вукан Галић са својом породицом.

Протојереј Драган Негић се у име братства захвалио Преосвећеном епископу Г. Фотију, који је увеличао прославу храмовне славе својим доласком.

"На овај дан, у који се вјерни народ сабира на Евхаристијско сабрање упућујући молитве Св. великомученици Марини, да буде заступница и молитвеница пред Престолом Господњим за благочестиви народ челопечки, посебно се захваљујемо Преосвећеном Епископу господину Фотију који показује својим примјером колико је важна литургијска молитва и Свето Причешће у ове дане страдања, не само народа овога краја и наше Републике Српске, него и народа широм свијета." рекао је протојереј Драган Негић.

Кумство за наредну годину преузео је професор хаџи Милан Томић из Јегиновог Луга, који је кумовао у више храмова у нашој Богом спасаваној Епархији зворничко-тузланској, као један од задужбинара храма Свете Тројице у свом родном селу.

Протојереј Драган Негић

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА МАРИНА ОГЊЕНА МАРИЈА ЧЕЛОПЕК