ОБИЉЕЖЕНА СЛАВА У УГЉЕВИК СЕЛУ

Многобројни верници из мајевичких села,заједно са свештенством Српске православне цркве, обележили су крсну славу цркве у Угљевик Селу, која је посвећена Светом Сисоју Великом,заштитнику деце.

Фото: Б. Милошевић

Свети Сисоје Велики је у српском народу изузетно цењен и поштован, и обичај је, да мајке посте седам дана пред празник, како би се причестиле, верујући, да ће тако њихови малишани бити здрави и заштићени од свакојаких невоља.

Црквени простор је био премали за све мајке са децом, које су се у току празничне Литургије причестиле и целивали мошти Свете Ане, које су стигле из манастира Светог Јована из Пирота.

Након опходње верника око цркве са литијама и иконама, преломљен је славски колач, а свечаности су присуствовали и начелник општине Угљевика Василије Перић, те гости из Бијељине, Угљевика и Лознице.

Свештеник, протојереј-ставрофор Душко Танацковић, истиче, да је, након Руске цркве у Угљевику, ово друга црква-брвнара изграђена у руском стилу.

- Изградња цркве је почела 2017, а већ 2018 године, Епископ зворничко-тузлански г. Фотије, освештао је ову богомољу. У црквеном дворишту су изграђени бројни садржаји за вернике и посетиоце, као што су чесме, играонице за децу, фонтана, а до јесени ћемо засадити и дрворед у црквеном дворишту. Црква се налази на једном предивном платоу, одакле пуца поглед на Семберију и делове Србије, и понос је општине и Епархије, каже свештеник Танацковић.

Ово је пољопривредни и воћарски крај, али има перспективе и за развој туризма на овом подручју, а овде су већ боравили бројни сликари који су желели насликати ове дивне пределе и цркву, истиче свештеник Душко Танацковић.

Извор: Новости

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА СВЕТИ СИСОЈЕ УГЉЕВИК УГЉЕВИК СЕЛО