НОВИ ГРАД: СЛАВА ПЕТРОПАВЛОВСКОГ ХРАМА

На дан успомене Светих апостола Петра и Павла – Петровдан служена је Света Литургија у храму посвећеном овим великим Божијим угодницима у повратничком селу Нови Град у Федерацији БиХ.

Светом Литургијом началствовао је јереј Дражен Ракић, управник информативне службе Епархије зворничко-тузланске уз саслужење протонамјесника Ненад Тојића, надлежног свештеника.

Светој служби присуствовао је већи број вјерника. На овом мјесту са жаљењем констатујемо да је већина пристутних била из сусједних општина у Републици Српској јер се веома мали број, претежно старијег становништва, вратио у ово питомо и плодно посавско село које је прије 90' бројалао 570 домова.

Послије замвоне молитве извршено је  благосиљање славског кољива и преломљен славски колач са кумом Ранком Кршићем из Модриче; а кумство за следећу годину преузео је Марко Ђукић из Вукосавља.

По завршетку евхаристијског Сабрања обављен је парастос свим српским жртвама из протеклих ратова испред спомен обиљежја у порти храма.

Напослијетку, услиједила је трпеза љубави у црквеној сали.

У вечерњим сатима, у организацију новоградског пароха Ненад Тојића, као и Драгомира Шишљагића, одржано је прво Саборовање православне дјеце Новог Града, које је прошло у лијепој и радосној атмосфери.

Слава Богу за све !

Протонамјесник Ненад Тојић