ОБИЉЕЖЕНА ХРАМОВНА СЛАВА У УГЉЕВИЧКОЈ ОБРИЈЕЖИ

У Храму рођења Светог Јована Крститеља у Угљевичкој Обријежи служењем Литургије и парастосом за 24 погинула мјештанина у редовима Војске Републике Српске, обиљежена је храмовна слава Ивањдан.

Старјешина храма протонамјесник Игор Шојић рекао је окупљеним вјерницима да се прославља један од највећих пророка Старог и Новог Завјета - Свети Јован Крститељ, онај који је крстио Господа.

Међу бројним вјерницима, храмовној слави присуствовао је и начелник општине Угљевик Василије Перић који је честитао крсну славу свештенству и парохијанима.

"Општина Угљевик је увијек заједно са нашом Црквом, која је вијековима уназад сачувала српски народ и била његова највећа утјеха", истакао је Перић и најавио и у наредном периоду подршку руководства ове општине Српској православној цркви.

Перић је рекао новинарима да је локална власт урадила много на уређењу инфраструктуре и побољшању квалитета живота становника Угљевичке Обријежи и да су планирани нови пројекти с циљем останка становника на овим просторима.

​Текст и фото: Младен Василић

РОЂЕЊЕ СВЕТОГ ЈОВАНА КРСТИТЕЉА ХРАМОВНА СЛАВА УГЉЕВИК УГЉЕВИЧКА ОБРИЈЕЖ: СВЕТИ ЈОВАН КРСТИТЕЉ НАЧЕЛНИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ