МОЛИТВЕНА ПРОСЛАВА СПАСОВДАНА У БАЊИ ВРУЋИЦИ

Свечано празновање Вазнесења Господњег започело је служењем парастоса погинулим борцима Одбрамбено-отаџбинског рата код крсног спомен обиљежја на Бањи Врућици.

Вечерње богослужење, уочи празника, служили су протојереј-ставрофор Вукан Субић, парох теслићки, протонамјесник Драган Марковић, парох прибинићки, и јереј Жељан Савић, парох врућички уз присуство вјернога народа ове парохије.

Круна свеукупног дешавања свакако је била Света Литургија, коју су у поменутом храму служили архијерејски намјесник теслићки, протојереј-ставрофор Миладин Вуковић, јереј Жељан Савић, парох врућички и храмовни ђакон Дејан Кнежевић.

Одређени број  причасника приступио је Животворним Тајнама.

Након Свете Литургије услиједила је свечана Литија око храма.

По завршеном богослужбеном дијелу, припремљена је трпеза љубави за свештенство и вјерни народ.

Протојереј-ставрофор Миро Ђукарић

БАЊА ВРУЋИЦА ВАЗНЕСЕЊЕ ГОСПОДЊЕ СПАСОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА