СЛАВА ХРАМА У ЛОПАРАМА

Дана 14. октобра 2019. године, када наша Црква прославља празник Покрова Пересвете Богородице, служена је света Литургија и прослављена слава храма Пресвете Богородице у Лопарама.

Литургији је присуствовао велики број вјерника као и представници Општине Лопаре.

Светом Литургијом началствовао је старјешина храма, архијерејски намјесник тузлански протојереј-ставрофор Стево Јовић, а саслуживали су: протојереји-ставрофори Драгомир Лазаревић, Сретен Митровић, Неђо Зарић и Миленко Стевановић као и ђакон Никола Чекетић.

У наставку свете Литургије обављен је трократни опход око храма те извршен помен невино пострадалим мјештанима за вријеме Другог свјетског рата пред спомеником испред храма који је и подигнут на мјесту стратишта.

Такође, освећено је славско жито и преломљен славски колач са кумовима славе за ову годину, Бојаном и Надом Ерић из села Козјак, надомак Лопара,  који су уготовили трпезу љубави за све присутне вјернике.

Кум за идућу, 2020, годину је Вељко Стјепановић из Вукосаваца.

Ђакон Никола Чекетић