СТОПАМА СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ

Вјерници из Угљевика предвођени својим парохијским свештеником протом Миланом Топићем, посјетили су велике светиње Херцеговине и Црне Горе
Са благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија, вјерници из Угљевика предвођени својим парохијским свештеником протом Миланом Топићем, посјетили су велике светиње Херцеговине и Црне Горе у периоду од 13. до 14.септембра 2019.године.

Први манастир који смо посјетили био је манастир Добрићево на билећком језеру, гдје нам је монахиња љубазно испричала историјат овог манастира.

Посјетили смо родно мјесто светог Василија Острошког у Мркоњићима као и гроб Његове блаженоупокојене мајке Ане.

У манастиру Завала имали смо посебну радост да од монаха ове свете обитељи чујемо историјат о животу светог Василија Острошког као ђака, искушеника и монаха овог светог манастира.

На путу за манастир Острог посјетили смо манастир Тврдош гдје је светитељ столовао као Митрополит захумски и херцеговачки.

Узевши молитвеног учешћа у евхаристијском сабрању у манастиру Острог и цјеливавши мошти овог дивног и великог угодника Божијег – светог Василија Острошког Чудотворца, а укрепљени благодаћу Божијом, упутили смо се у Саборни храм Христовог Васкрсења у Подгорици.

У манастиру Ждребаоник поклонили смо се светим моштима светог Арсенија Сремца, Архиепископа српског и наследника Светога Саве.

У Пивском манастиру вјерници су видјели овај прекрасни храм и чули занимљив историјат о овом храму.

Благодарни смо Богу и светом Василију Острошком Чудотворцу за милост и духовну радост коју смо доживили на овом ходочашћу.

Протојереј-ставрофор Милан Топић