Локањ - Покров Пресвете Богородице

На празник Покрова Пресвете Богородице 14.10.2017. године обиљежена је храмовна слава у Локању уз присуство великог броја парохијана. Свету Литургију служили су протојереј ставрофор Милан Миловановић, протојереј ставрофор Теодор Станишић и протонамјесник Дарко Перић уз велики број вјерног народа који се окупио на светој Литургији у молитвеном заједничарењу. Службу је уљепшало прелијепо појање дјеце, ученика вјеронауке, који су одговарали на литургији и пјевали духовне пјесме. Након свете Литургије извршен је парастос упокојеним жртвама минулог рата испред споменика који је подигнут поред храма настрадалим борцима локањске парохије и који свједочи жртву народа овог села. У помену су учествовали сви присутни вјерници са свештенством. Свечано је пререзан славски колач и преливено славско кољиво у част славе храма Покрова Пресвете Богородице. После тога, овогодишњи кумови Стојанка Живковић са породицом приредили су пригодну трпезу љубави у црквеној порти у којој су сви вјерни окупљени на овај молитвени дан, узели учешћа уз народно весеље и музику. Част, задовољство и одговорност да следеће године кумују преузели су на себе браћа Ђурићи из Горњег Локања. Овим прелијепим слављем у парохији Локањској вјерни народ овог краја показао је своју приврженост православној цркви и велику љубав према народним обичајима који их окупљају око храма, око цркве, око свештенства, око Чаше Христове у којој јединој виде спасење и утјеху у овим тешким, данашњим временима.