СЛАВА КСС ИЗ ПЕЛАГИЋЕВА

Славна светитељка, преподобнамученица Параскева -Петка, заштитница је Кола српских сестара из Пелагићева које је прославља као своју крсну славу.

Крсна слава је започета светом Литургијом коју су служили надлежни свештеници, прототјереји-ставрофори Алекса Сунарић и Миодраг Каиновић.

Током Литургије су пристизали гости чланице других Кола, а чланице Кола су се причестиле и на тај начин започели своју крсну славу.

Послије свете Литургије смо прешли у салу Светосавског дома, гдје је обављен обред ломљења крсног хљеба.

Слави су присуствовали представници наше Општине, на челу са начелником Симом Стакићем, представници Борчке организације, Основне школе и других званичика наше општине.

Посебан гост наше славе је био игуман манастира Карно, архимандрит Лука, који већ дуги низ година угошћава чланице нашег Кола.

Слава Господу на дивном дану и Преподобномученици Параскеви - Петки на молитвеној заштити нашег Кола српских сестара из Пелагићева.

Протојереј-ставрофор
Миодраг Каиновић