СВЕТИ ПРОКОПИЈЕ ПРОСЛАВЉЕН У ДВОРОВСКОЈ ПАРОХИЈИ

Обиљежавање дана Светог великомученика Прокопија и славска свечаност  у дворовској парохији започела је светом Литургијом, којом је началствовао  протојереј-ставрофор Ристо Мирковић, уз саслужење старјешине храма Светог великомученика Прокопија протојереја Ненада Ђурића, протојереја-ставрофора Сретена Митровића и ђакона Велислава Мишуре.

По завршетку Литургије, окупљеним вјерницима, пригодно слово о Светом  великомученику Прокопију, одржао је началствујући прото Ристо Мирковић, уједно честитајући  храмовну славу дворовске парохије.

Према обичају, услиједило је даривање црквених литија и светих икона, као и избор кума славе за нередну годину, а потом и свечана Литија око светог храма.

Кум овогодишње славе био је господин др Влајко Лукић из Дворова, који је са свештенством и великим бројем вјерника сломио славски колач.

Кума храмовне славе за идућу годину биће госпођа Мирјана Перишић из Дворова са својом породицом.

По завршетку богослужења, у Светосавском дому, уприличен је ручак за све госте. Током трпезе љубави надлежни свештеник и старјешина храма протојереј Ненад Ђурић одржао је звравицу којом се захвалио свим приложницима, куму славе, свештеницима и свим вјерницима.

Том приликом уручене су и двије захвалнице, једна од њих је уручена протојереју-ставрофору Милану Ивановићу, свештенику у пензији, за предано свештеничко служење у парохији дворовској током 22 године службе, као и за подизање духовне свијести код школске дјеце и мјештана Дворова.

Друга захвалница уручена је господину Живадину Станчићу, бившем предсједнику Црквеног одбора, за дугогодишње залагање, помоћ, и доброчинство према храму Светог великомученика Прокопија.

Захвалнице, уз иконе Светог Јована Златоустог и Светог Јована Крститења, уручио је потпредсједник Црквене општине Дворови, господин Славиша Симојловић из Дворова.

СВЕТИ ПРОКОПИЈЕ ХРАМОВНА СЛАВА ДВОРОВИ