ПРОСЛАВЉЕНА СЛАВА ЦРКВЕ НА МЕРАЈАМА

У суботу 20. јула, свечано је прослављена слава цркве Свете великомученице Недеље на Мерајама. Славље је почело молитвеним сабрањем на Светој Литургији, коју су служили протојереји-ставрофори Бранко Ђурић, Александар Рељић и Жељко Ђурица.

Након Литије око храма, услиједило је резања славског колача и благосиљање кољива. У сали парохијског дома уз пјесму етно групе „Босиљак“ и народног гуслара Огњена Окиља, уприличен је свечани славски ручак.

​

Кума и домаћица овогодишње славе била је госпођа Споменка Перић – Петровић са својом породицом. Узносећи молитве нашој заштитници, Светој Недељи, остајемо захвални свештенству, кумовима, етно групи „Босиљак“, гуслару Огњену и свима који су допринијели и увеличали овај велики дан.