ПРОСЛАВА ПЕТРОВДАНА У БРЕЗОВОМ ПОЉУ

На празник Светих апостола Петра и Павла далеке 1934. године освештано је прво звоно храма Преображења Господњег у Брезовом Пољу.

Звоно је поклон краља Александра Карађорђевића.

Од тог времена Петровдан се нарочито торжествено прославља у оквиру парохије брезовопољске.

Међутим, када су за вријеме Другог свјетског рата усташе запалиле храм, звоно је однесено у Хрватску,одакле никада није враћено.

Овогодишње обиљежавање Петровдана започело је вечерњим богослужењем, најприје у храму Преображења Господњег у Брезовом Пољу а потом у храму Светог Василија Острошког у Доњој Буковици.

На сам дан празника у Брезовом Пољу свету Литургију служио је протојереј-ставрофор Ђорђе Симеуновић уз саслужење јереја Александра Јефтића.

Послије Литургије обављен је трократни опход око храма а потом је преломљен славски колач са овогодишњим кумом славе господином Милорадом Крунићем.

Празновање је настављено у порти храма гдје су сви присутни послужени славским ручком.