ПЕЛАГИЋЕВО: СВ. ВАСИЛИЈЕ ОСТРОШКИ - СЛАВА ЦРКВЕ НА НОВОМ ГРОБЉУ

Дана 12. маја, на дан Светог Василија Острошког – Чудотворца прослављена је храмовна слава на Новом гробљу у Пелагићеву.

Свету Литургију је служио протојереј Саво Мајсторовић из Книна , који је уједно и професор у богословији Света Три Јерарха у манастиру Крка.

У току Литургије причестили су се вјерници који су завјетни овом великом светитељу.

Прото Саво је одржао слово о светитељу, истакавши снагу његове вјере у Господа као и да га је Господ због те вјере прославио а његово тијело сачувао нетрулежно.

Послије Литургије је обављен опход око Цркве. Ове године је кумовао Драгутин Наранџић из Пелагићева  са својом породицом, а кумство за наредну годину је преузела Ружица (Тривуновић ) Мићановић која живи у Брчком а родом је из Пелагићева.

Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић