СВЕТИ САВА ПРОСЛАВЉЕН У СТАРОМ ЗВОРНИЧКОМ ХРАМУ

На празник Светог Саве, првог српског архиепископа, светитеља и просветитеља, утемељивача Српске цркве, државе и школства, у Старом зворничком храму служена је света Литургија.

Протојереј- ставрофор Славенко Томић, привремени парох треће парохије зворничке, на крају службе освештао је славско жито и преломио славски колач са кумовима и присутним вјерницима.

Након тога, у храму је уприличен светосавски програм који су припремили ученици Зворничке гимназије, дјеца из вртића и најмлађи парохијани. Млади светосавци, рецитовали су стихове о Светом Сави и за свој труд су награђени пакетићима.

Кум овогодишње славе била је г. Велинка Живковић а кумство за сљедећу годину преузела је г. Јасна Модраковић из Зворника. У порти храма кума је уприличила богато послужење за све присутне вјернике.

Укупно 260 пакетића су даровали трговци из Зворника, Музичка школа из Зворника, господин Милан Станојевић и ЦО Зворник - Стари град, за шта се испред наше Црквене општине захваљујемо сви приложницима.

протонамјесник Милош Зекановић