ПРОСЛАВА САВИНДАНА У ОСЈЕЧАНИМА

Дана 27. јануара 2019. године прослављен је Савиндан на парохији другој осјечанској. Свету Литургију је служио протонамјесник Александар Лучић уз присуство парохијана ове парохије и већи број дјеце.

Након причешћа светим тајнама обављен је опход око храма,а после опхода је преломљен славски колач и благословено је кољиво у славу и част Светога Саве првог архиепископа српскога.

Дјеца су приступила рецитацији духовних пјесама у част Светог Саве,и примили су пакетиће који су припремљени за ту прилику.

Кум славе за ову годину је био домаћин г-дин Борислав Васић из Осјечана,а кумство за наредну годину је примио г-дин Петар Стевановић из Осјечанских Чивчија, славље је протекло у веома свечаној духовној атмосфери, слава Господу за овај дан и нека би нас Господ благословио заступничким молитвама Светога Саве на многа и блага љета.

протонамјесник Александар Лучић