САВИНДАН У УГЉЕВИКУ

Прослава Светог Саве, Архиепископа српског и просветитеља, почела је служењем свете Литургије у храму Свете Петке Параскеве коју су служили надлежни угљевички пароси протојереји-ставрофори Мићо Пајкановић и Милан Топић.

Благословено је славско жито и пререзан славски колач са кумом овогодишње славе г. Жарком Радовановићем и његовом породицом.За следећу годину за кумовање јавила се учитељица Госпава Петровић са својим разредом 5/1.

Величину данашње славе уљепшали су ученици основних школа који су рецитовали стихове у част великог српског светитеља. За њихов труд мали светосавци награђени су светосавским пакетићима.

Након храмовне прославе Светог Саве свечаност се пренијела у ОШ „Алекса Шантић“ и СШЦ „Михајло Петровић-Алас“ гдје је извршен славски обред и академија у част Светог Саве.

Управа парохије