Материце у селу Самаревац

На празник Св. пророка Данила, Св. преподомуч. ђакона Авакума и игумана Пајсија – Материце у селу Самаревац, у цркви Св. апостола Петра и Павла служена је света Литургија.

Свету Литургију је служио протојереј – ставрофор Драган Петровић, у току које се неколицина вјерника, који су се постом и молитвом припремали, исповиједила и причестила.

Након одслужене Литургије о. Драган је одржао пригодну бесједу и похвалио све мајке које су са својом дјечицом дошле на данашњи дан да се причесте, истакавши да је мајка слика љубави Божије на земљи по ријечима Св. владике Николаја Велимировића.

Ове недјеље смо имали једно лијепо послужење за све присутне који су овога дана посјетили своју цркву, а на иницијативу о.Драгана. Наиме, протиница је, заједно са једном парохијанком, и врло побожном госпођом из Пелагићева, Ружом Ђурић припремила пригодно послужење у Светосавском дому, а све на успомену и част данашњег празника Материца. Народу се овај гест јако допао јер је ово једно врло мало мјесто које је жељно дружења, разговора и лијепих ријечи.

Нека би нам драги Господ помогао да се увијек окупљамо у лијепом расположењу код своје цркве и ако Бог да да уведемо и у традицију овакве обичаје.

Протојереј – ставрофор Драган Петровић

МАТЕРИЦЕ САМАРЕВАЦ МРТВИЦА