Света архијерејска Литургија у манастиру Папраћа поводом ктиторске славе

На дан 12. новембара 2018. године, у недјељу 24. по Духовима, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је Свету архијерејску Литургију у храму Благовештења у средњевјековној Немањићкој задужбини манастира Папраћа која прославља  спомен свога ктитора Преподобног Теоктиста - краља Стефана Драгутина Немањића.

Преосвећеног Епископа дочекао је Високопреподобни архимандрит Николај (Јовић) настојатељ ове свете обитељи, а саслуживали су, око свете трпезе, протојереј-ставрофор Видоје Лукић, архијерејски намјесник зворнички, игуман Методије (Петричевић), настојатељ манастира Сасе, протојереј-ставрофор Драган Томић, парох у Шековићима, јеромонах Поликарп (Рајковић) из манастира Бјеле Воде у Епархији шабачкој и протођакон Богдан Стјепановић.

У својој бесједи, Епископ Фотије је пожелео срећан и благословен празник и ктиторску славу манастирском братству и вјерном народу, истакавши да је манастир Папраћа подигнут у време Краља Драгутина, као задужбина светородне лозе Немањића, очувао, заједно са манастирима Ловницом, Озреном и Тавном, наш народ на овим просторима. Они су чували свето православље, нашу културу и писменост и, због свега тога ми прослављамо Светог краља Драгутина широм епархије те смо недавно установили његов орден који додељујемо новим ктиторима цркава и манастира наше Богомспасаване Епархије зворничко-тузланске.

По завршетку литургијског сабрања Епископ је извршио чин резања славског колача са др Давором Видаковићем из Добоја који је кумовао на овај празнични дан светој обитељи манастира Папраћа.