Света архијерејска Литургија у манастиру Папраћа поводом ктиторске славе

На дан 12. новембара 2018. године, у недјељу 24. по Духовима, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је Свету архијерејску Литургију у храму Благовештења у средњевјековној Немањићкој задужбини манастира Папраћа која прославља  спомен свога ктитора Преподобног Теоктиста - краља Стефана Драгутина Немањића.

Преосвећеног Епископа дочекао је Високопреподобни архимандрит Николај (Јовић) настојатељ ове свете обитељи, а саслуживали су, око свете трпезе, протојереј-ставрофор Видоје Лукић, архијерејски намјесник зворнички, игуман Методије (Петричевић), настојатељ манастира Сасе, протојереј-ставрофор Драган Томић, парох у Шековићима, јеромонах Поликарп (Рајковић) из манастира Бјеле Воде у Епархији шабачкој и протођакон Богдан Стјепановић.

У својој бесједи, Епископ Фотије је пожелео срећан и благословен празник и ктиторску славу манастирском братству и вјерном народу, истакавши да је манастир Папраћа подигнут у време Краља Драгутина, као задужбина светородне лозе Немањића, очувао, заједно са манастирима Ловницом, Озреном и Тавном, наш народ на овим просторима. Они су чували свето православље, нашу културу и писменост и, због свега тога ми прослављамо Светог краља Драгутина широм епархије те смо недавно установили његов орден који додељујемо новим ктиторима цркава и манастира наше Богомспасаване Епархије зворничко-тузланске.

По завршетку литургијског сабрања Епископ је извршио чин резања славског колача са др Давором Видаковићем из Добоја који је кумовао на овај празнични дан светој обитељи манастира Папраћа.

СВЕТИ КРАЉ ДРАГУТИН ПРЕПОДОБНИ ТЕОКТИСТ МАНАСТИР ПАПРАЋА ХРАМОВНА СЛАВА