Света архијерејска Литургија у манастиру у Доњој Бишњи

У недјељу 22. по Духовима, 28. октобра 2018. године, а поводом крсне славе, игумана манастира Покрова Пресвете Богородице у Доњој Бишњи, архимандрита Симеона и јеромонаха Авакума, Светог апостола Луке, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је свету архијерејску Литургију уз саслужење; архимандрита Симеона (Обреновић), протојереја: Зорана Станића, Јована Максимовића, јереја: Синише Максимовића, Небојше Товирца, Стаменка Станковића,  протођакона Славољуба Милошевића, као и вјерног народа из Дервенте и околине.

Након свете Литургије Епископ Фотије се  обратио вјерном народу пригодном бесједом на јеванђелску Причу о богаташу и Лазару. Преосвећени владика је истакао да из ове приче можемо много да научимо како не би постали робови земаљском богатству. Земаљска добра су затрпала богаташа и он је једноставно постао слуга тих земаљских добара. Земаљска добра врло често постају тиранином над човјеком. Не дају му да се мрдне, не дају му да се бави собом, да мисли о својој души и о спасењу своје душе.

Преосвећени Владика је, такође, поучио вјерни народ да се света Литургија приноси, не само за личне потребе већ и за свеопште Васељенске потребе читавог Космоса. Владика је истакао да га посебно радује што се данас већина присутних причестила, што значи да је ово једна литургијски жива црквена заједница.

Данијел Радановић