Света архијерејска Литургија у Факовићима

Дан успомене Светог апостола Томе је слава храма у Факовићима у општини Братунац. Тим поводом Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије посјетио је наш парохијску заједницу и служио Свету архијерејску Литургију.

Преосвећеном Владици су саслуживали архимандрит Лука, игуман манастира Карно, протосинђел Методије, игуман манастира Сасе, протојереј-ставрофор Душан Спасојевић, архијерејски намјесник Сребреничко-подрињски, јереј Дејан Ђуричић и протођакон Богдан Стјепановић.

Након свете Литургије Владика Фотије бесједио је о Светом апостолу Томи и честитао храмовну славу свим парохијанима.

Потом је извршен опход око храма, благословено је славско жито и преломљен славски колач.

Трпезу љубави припремио је кум славе Слободан Јовановић из Орлице.

​јереј Младен Станишић