Света архијерејска Литургија на Црквини (МИЛИЋИ)

Дана 22.09.2018. године на дан Светих праведних Богоотаца Јоакима и Ане на Црквини, свету архијерејску Литургију служио је Епископ зворничко-тузлански г. Фотије уз саслужење протојереја-ставрофора Видоја Лукића и Душана Спасојевића.

После Литургије извршено је мало освећење обновљеног храма, иконостаса и звона.

За кума храма изабран је др Радован Висковић из Милића , за кума иконостаса Зоран Ђурић из Милића, за кума звона Чедомир Сушић из Дубничког Моста.

За ову цркву везан је истинит догађај, када су се Обри Цветковићу у сну јавили Свети Јоаким и Ана рекавши му гдје се налазе темељи цркве која је њима посвећена. Обро сабравши мјештане оде на Црквину, те 1930. године, и закопавши  нађоше темеље храма и подну облогу са амвоном. Од тада се овдје почеше сабирати православни Срби чинивши пољске молитве. Обро завјетова свог сина Неђу Цветковића да на овом мјесту подигне храм. Осам године од тада Неђо је дошао до новца продавајући орахове трупце и пањеве решен да испуни сан и завјет свога оца Обре, и већ догодине храм је у потпуности завршен и освећен. У њему се налазио величанствени иконостас од ораховине израђен у Кнежини на Романији. Нажалост, храм је опљачкан у току Другог свјетског рата и запаљен, а први пут је обновљен тек 1974 године. Ово је друга и  генерална обнова која је извршена у периоду од 2010. до 2018. године.