Пријем за директоре средњих школа бијељинске регије

Дана 30. августа 2018. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини директоре средњих школа бијељинске регије.

Повод за овај састанак је био увођење вјерске наставе у средње школе у Републици Српској. Епископ је упознао директоре са чињеницом да се увођењу вјеронауке у средње школе приступило врло одговорно, да су спремни наставни планови и програми, као и уџбеници, те да у школе шаљемо одличне вјероучитеље, дипломиране теологе.

Циљ вјеронауке, поред образовног сегмента свакао,  је изграђивање моралних и слободних личности, који ће у будућности бити носиоци друштвених активности.

Директори су се захвалили Епископу Фотију на позиву. Изнијели су информације о броју часова по школама и изразили задовољство што ће школе добити подршку Цркве у васпитању младих људи.