Огњена Марија: Храмовна слава у Цапардама

На дан када наша Црква прославља Свету великомученицу Марину прослављена је храмовна слава у Цапардама.

Евхатристијским сабрањем началствовао је архимандрит Николај (Јовић), игуман манастира Папраћа уз саслужење протојереја-ставрофора Драгана Томића пароха шековачког, Славенка Томића пароха зворничког и јереја Ивана Савиновића бригадног свештеника при Оружаним снагама БиХ.

Прикладном бесједом вјерном народу обратио се о.Иван, поучивши благочестиви народ о подвигу и вјери Свете Марине и потреби свакога човјека који жели ићи Христовим путем да има на уму како њен,тако и подвиге других угодника Божијих.

По завршетки Свете Литургије извршен је трократни опход око храма, а затим је, са кумом храмовне славе Недељком Милутиновићем, чин резања славског колача извршио прото Славенко уз саслужење више свештеника.

Празнична радост прославе Свете Марине настављена је уз заједничку трпезу љубави и народно весеље вјерног народа и свештенства, коју је припремио овогодишњи кум Недељко Милутиновић са својом породицом.

Кумство за наредну годину прихватила је Вања Бојанић из Цапарди.

протонамјесник Драган Негић