Света архијерејска Литургија у Луговима (Крушково Поље)

На дан када наша Света Црква молитвено прославља Преподобног Сисоја Великог, 19. јула 2018. године, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Г. Фотије дошао је у канонску посјету парохији крушковопољској гдје је, у насељу Лугови у храму посвећеном поменутом светитељу, служио Свету Архијерејску Литургију.

Са Његовим Преосвештенством служили су: архимандрит Симеон (Обреновић) настојатељ манастира Доња Бишња, архимандрит Нектарије (Тешић) настојатељ манастира Часног Крста, протонамјесник Никола Горановић парох гаревачки, јереј Синиша Пајкановић парох шпионички, као и протођакон Славољуб Милошевић.

Светој Литургији присуствовао је велики број народа, а многи су приступили Светој Чаши и причестили се Тијелом и Крвљу Господњом.

Епископ се у надахнутој бесједи обратио вјерном народу на тему хришћанског  живота и подвига, истакавши да је наш пут ка Господу увијек степенаст.

Први степен је очишћење душе и тијела, он представља дјелатни подвиг. Други степен је просвјетљење, када ступамо у дубљу заједницу са Богом, када нам се откривају божанске тајне. Трећи степен је обожење или охристовљење личности. То је степен који су достигли светитељи, између њих и Преподобни Сисоје чији спомен прослављамо. То је пут којим су прошли свети оци, то је успињање на Гору Тавор, на тај пут смо позвани сви ми - истакао је Преосвећени.

После Свете Литургије услиједила је Литија око храма и ломљење славског колача, те избор нових кумова, а потом се културно-умјетничким програмом представио КУД ''Посавина'' из Црквине.

Кумови данашњег славља су господин Никола и госпођа Николина Шкрбић из Лугова који су припремили трпезу љубави за све присутне.

јереј Небојша Товирац
привремени парох крушковопољски