ВИДЕО ПРИЛОГ О СЛАВИ ХРАМА У ТЕСЛИЋУ

У недјељу 4. јуна 2023. године, теслићки храм посвећен Пресветој Тројици прославио је своју крсну славу – Силазак Светог Духа на апостоле.

Светом Литургијом началствовао је парох теслићки, протојереј-ставрофор Чедо Готовац уз саслужење свештенства и ђаконства Архијерејског намјесништва теслићког.

У свом обраћању вјерницима, старјешина храма протојереј-ставрофор Миладин Вуковић позвао је  да ово сабрање у Духу Светом свима буде на радост и да се у будућим сабрањима окупљамо како би заједно градили православни духовни центар – Дом краља Драгутина.

Након свете Литургије учињен је крсни ход улицама Теслића, након чега је преломљен славски колач са кумом Душаном Кузмановићем. Кумство и благослов за наредну годину преузео је господин Нико Бубић.

Видео прилог: Далибор Ковачевић

СИЛАЗАК СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ ДУХОВИ ПЕДЕСЕТНИЦА ХРАМОВНА СЛАВА ТЕСЛИЋ